Blockchain veri depolamada kullanılacak

0

blockchain veri

Danışmanlık alanındaki lider firma, blockchain veri depolama patentini aldı. Bu proje ile lojistik firmaları, iş süreçlerinde verimlilik artışı yaşayacak.

Blockchain veri depolayarak verimlilik sağlayacak

Uluslar arası danışmanlık firması Accenture, lojistik sektörüne yönelik yenilikçi bir projeye imza attı. Accenture tarafından patenti alınan çalışmada, blockchain ile veri depolanmasına yönelik bir proje duyuruldu. Lojistik firmalarını hedef alan patent, taşınan malların içeriğini, yerini ve durumunu blockchain sistemi üzerine kaydedilmesini temel alıyor. Lojistik firmaları, malların hangi noktada olduğuna ve durumuna bu depolanan veriler ile ulaşabilecek.

Kayıt sisteminin otomatik yapılacak olması sayesinde, olası bir veri uyuşmazlığında lojistik firması bilgi alabilecek. Böylelikle otomatik geri ödeme işlemleri de herhangi bir manuel işlem yapmadan tamamlanabilecek.

Blockchain ile veri depolanması sayesinde iş süreçleri otomatik hale gelecek ve verimlilik sağlanacak. Ayrıca b sayede müşteri memnuniyetinin de artması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>