BMW Car Key için ilk adımı attı

0

BMW CarKey

BMW CarKey teknolojisi oldukça önemli bir adım attı. BMW Connected güncellemesiyle Car Key, artık BWM araçlara geliyor.

BMW Car Key teknolojisi neler sunacak?

Gelişen teknoloji sayesinde artık fiziksel aletler hayatımızdan bir bir eksiliyor. Bu aletlerden biri de araba anahtarları diyebiliriz.

Apple, bu konuda çok önemli bir teknolojiye sahip; Car Key. Apple’ın CarKey teknolojisi, Apple cihalzarın araba anahtarı olarak kullanılmasını sağlıyor. Bu da kullanıcıların artık araba anahtarı taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

iOS 14 ile duyurulan Car Key teknolojisini kullanacak ilk otomotiv şirketi belli oldu. BMW tarafından yayınlanan BMW Connected teknolojisi ile CarKey teknolojisi BMW sürücüleri tarafından kullanılabilecek. Bunun için sürücülerin iPhone veya Apple Watch’a sahip olmaları yeterli olacak.

Bununla birlikte BMW ile 1, 2, 3, 4, 5, 6 ve 8 serisiyle birlikte X5, X5M, X6, X6M, X7 ve Z4 modelleri için Car Key kullanmak mümkün olacak.

Apple’ın Car Key teknolojisini önümüzdeki yıllarda daha fazla modelde görmemiz de sürpriz olmayacak. Ancak BMW bu konuda bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>