BMW, otonom araçları için paylaşım servisi geliştiriyor

0

BMW, bir yandan otonom araçlar geliştirirken, bir yandan da Uber gibi, araç paylaşım servisine dönüşmek için hazırlık yapıyor.

Münih’te önümüzdeki yıl 40 otonom aracını test etmeye başlayacak olan BMW, aynı zamanda bu araçlar için bir araç paylaşım uygulaması da geliştirecek. Böylece, Münih halkı, otonom bir taksi/araç ile ulaşım sağlamak istediğinde BMW’nin test araçlarını çağırabilecekler.

Araç paylaşım uygulaması gelecek için kritik

Bu uygulama Alman üretici için aynı zamanda yeni bir gelir sistemi anlamına geliyor. Araç paylaşım uygulamaları, otonom sürüş devriminden sonra, otomobil üreticilerinin araçlarından gelir elde etmesi için çok önemli bir kaynak olacak zira otomobil üreticileri artık büyük şehir sakinlerine klasik yöntemle otomobil satamayacaklar.

Alman otomobil üreticisinin dakika başına araç kirası ödeme sistemine bağlı ReachNow isimli bir araç paylaşım servisi bulunuyor. Seattle da yayına açıldığı günde ReachNow’a 4 gün içinde 14 bin kişi üye oldu. Halihazırda Zipcar, Uber, Lyft ve Car2go’nun hizmet verdiği Seattle’da BMW’ye gösterilen bu ilgi, şirketin gelecek planları için de umut veriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>