BNTPRO Semih Yüksel’e emanet

0

Juniper Networks’ün Türkiye’deki tek yetkili eğitim ve en yetkin destek merkezi olan BNTPRO, yönetici kadrosunda değişikliğe gitti. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin ve kamu kurumlarının ağ sistemleri altyapılarını kuran BNTPRO’nun başına, Semih Yüksel getirildi. Eylül 2014 itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Yüksel, Juniper Networks ile birlikte uygulanan yepyeni bir iş modeliyle BNTPRO’nun dünya çapında başarıya ulaşmasında önemli bir rol oynamıştı.

2014 yılı ve sonrasını büyüme dönemi olarak gördüklerini belirten BNTPRO Kurucusu Bülent Morten bu önemli atama hakkında şöyle konuştu: “Bugün Juniper Networks ile kurduğumuz benzersiz iş ortaklığı modeli ile hem yerel hem de küresel pazarda önemli başarılara imza atmış bulunuyoruz. Kurduğumuz bu model, Juniper’ın tüm dünya ofislerine örnek gösterildi ve halen uygulanması gereken bir model olarak diğer ülkelere önerilmektedir. Bir Türk teknoloji şirketi olarak dünya çapında örnek gösterilmemizde çok önemli bir rolü olan Semih Yüksel’in ilk BNTPRO Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığını duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yüksel’in, önümüzdeki yıllarda BNTPRO’yu daha da büyük başarılara taşıyacağına eminim.”

 

Türkiye ağ teknolojileri alanında bölge üssü olacak

Yeni göreviyle ilgili olarak konuşan Semih Yüksel, gelecekteki hedefleri hakkında şunları söyledi: “BNTPRO’yu büyüterek Türkiye’nin vazgeçilmez şirketlerinden biri arasına yerleştirmek, önümüzdeki 10 yılın en önemli hedefi olarak önümüzde duruyor. Bunun için öncelikle, 2 yıl içerisinde Juniper Networks’ün EMEAR bölgesindeki Professional Service Center’ı olmayı planlıyoruz. Halen Türkmenistan, Dubai, Bosna, Azerbaycan gibi bölge ülkelerinde işler yapıyor ve eğitimleri bu bölgeye veriyoruz. Gelecekte de eğitimi profesyonel hizmetlerle birleştirerek bölgeye daha fazla hakim olmayı ve Türkiye’yi ağ teknolojileri alanında bölge üssü yapmayı hedefliyoruz. BNTPRO organizasyonumuzu bu vesile ile büyütmeye başladık bile. Amacımız doğrultusunda ikinci adım olarak bu bölge ülkelerinde temsilcilikler ve ülke ofisleri de açıyor olacağız. Önce Türkiye’yi, daha sonra da EMEAR bölgesini çok güçlü bir destek operasyonu bulunan bir ağ teknolojileri merkezine dönüştüreceğiz.”

Fatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına SDN Bilişim ailesine katıldı. TechInside yayın koordinatörü olarak görev yapıyor. Beşiktaş aşığı, evli ve Kartal isimli bir erkek çocuk babası...

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>