Boeing blockchain ve yapay zeka için ortaklık kurdu

0

Boeing blockchain

Boeing blockchain ve yapay zeka çalışmaları için SparkCognition ile ortaklık kurdu. Böylelikle Boeing blockchain çalışmalarını SparkCognition’la yürütecek.

Boeing blockchain ve yapay zekada güçlenmek istiyor

Bockchain teknolojisi günümüzde birçok bankacılık, nakliyat ve ulaşım şirketi tarafından kullanılıyor. Boeing ve SparkCognition şirketleri, blockchain ve yapay zekaya entegre bir şekilde kullanabilmek için ortaklık imzaladı. SparkCognition CEO’su Amir Husain bu ortaklığın 3 trilyon dolar değerinde olduğunu imzaladı.

Ortaklık ile Boeing ve SParkCognition, insansız hava araçlarını takip edip, güvenli hava yolları hakkında veriler toplamayı ve bu verileri analiz etmeyi planlıyor. Blockchain ve yapay zekanın entegre şekilde kullanılacağı bu çalışmada, insansız hava yolculuğunun alt yapısı oluşturulmak isteniyor.

Yapay zeka şirketi SParkCognition ile kurulan bu ortaklığın, şimdiye kadarki en büyük ortaklık olduğu belirtiliyor. İki şirket, akıllı şehirler için bireysel otonom uçuşu güvenli hale getirmek için çalışacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>