Brave ile Wayback Machine iş birliği yapacak

0

Brave ile Wayback Machine

Brave ile Wayback Machine iş birliği yaparak, ulaşılmayan sayfaları ulaşılabilir hale getirecek. Böylelikle Brave, tarayıcı sektörüne yeni bir soluk getirmiş olacak.

Brave ile Wayback Machine iş birliği

Tarayıcı sektöründe Chrome, Microsoft Edge, Opera, Mozilla ve Firefox dışında yüzlerce rakip bulunsa da, sektörü bu tarayıcılar domine ediyor. Ancak diğer tarayıcılar, kullanıcılara sunduğu özel hizmetlerle özel bir kullanıcı kitlesi yakalayabiliyor.

Gizlilik odaklı tarayıcı politikasıyla hareket eden Brave, geçtiğimiz günlerde BAT kripto parasıyla yaptığı anlaşmayla dikkat çekmişti. Brave, son olarak ise ulaşılmayan sayfalara yönelik bir hamle yaptı.

Wayback Machine ile iş birliği yapan Brave, ulaşılmayan sayfaları ulaşılabilir hale getirecek. Bir sayfaya ulaşılmadığında 404 hatasının alınması sonrasında, kullanıcıya ek bir buton sunuluyor. Bu butona tıklandığında ilgili sitenin arşivine erişim sağlanıyor ve sitenin hata öncesi son hali görülebiliyor. Böylelikle kullanıcılar ilgili sitelere ait meraklarını ve işlerini halledebiliyor.

Aslında diğer tarayıcılara eklenti olarak yüklenebilen Wayback Machine, Brave tarayıcısında dahili olarak sunuluyor. Brave tarayıcısı, 404 hatası almaktan pek hoşlanmayan kullanıcılar için iyi bir alternatif olabilir gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>