Brave Software gizlilik odaklı satın alma yaptı

0

Brave Software gizlilik

Brave Software arama sektörüne giriş yaparak yeni bir satın alma yaptı. Brave Software gizlilik odaklı satın almayla, stratejik bir adım attı.

Brave Software gizlilik odaklı Tailcat’i satın aldı

Arama motoru sektörü, günümüzde birkaç teknoloji devinin elinde bulunuyor. Bu şirketler, arama sonuçlarını göstermek için kullanıcı verilerini kullanıyor.

Bununla birlikte diğer birçok arama motoru şirketi de benzer şekilde bu şirketlerin sundukları sonuçları temel alıyor. Brave Software ise bu alanda oldukça stratejik bir satın alma yaptı. Gizlilik odaklı Breve, Tailcat isimli açık arama motorunu satın aldığını açıkladı.

Özellikle de bağımsız bir oluşum olmasıyla dikkat çeken Tailcat, kullanıcı verilerini toplamadan çalışıyor. Örneğin; IP adresleri ve kişisel bilgiler Tailcat tarafından toplanmıyor ve kullanılmıyor. Gizli, şeffaf ve sorunsuz bir arama deneyimi sunmayı hedefleyen Tailcat, Brave Search motoru için önemli bir katkı sağlayacak.

2021 yılı itibariyle Brave tarayıcısı 25 milyon aktif kullanıcıyı geçmiş bulunuyor. Kullanıcı sayısını daha da artırmak isteyen şirket, bu satın almayla birlikte kullanıcılarına güven sunmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>