Broadcom IoT bölümünü satıyor

0

Broadcom IoT

Broadcom beklediği geliri elde edemediği bölümler için radikal bir karar alıyor. Bu amaçla BroadcomIoT bölümünü satma kararı aldı.

Broadcom IoT bölümü bekleneni karşılayamadı

Nesnelerin interneti, günümüzde trend teknolojiler arasında yer alsa da her şirket bu alanda başarılı çalışmalar yürütemiyor. Broadcomda bu konuda beklentileri tam anlamıyla yakalayamayan şirketler arasında yer alıyor.

Özellikle 2019 yılında Qualcomm tarafından satın alacağı konuşulan Broadcom, artık radikal kararlarla yoluna devam ediyor. Beklediği kâr marjını elde edemediği bölümleri satan Bradcom’da sıra IoT bölümüne geldi.

IoT için yonga geliştiren Broadcom’un wi-fi, bluetooth ve GPS/GNSS yongaları üreten bölümü olan Synaptics artık satılıyor. Broadcom’un Synaptics’in satışı için 250 milyon dolarlık bir peşin ödeme istediği de belirtiliyor. Üstelik BroadcomSynaptics’in devam etmekte olan tüm projelerini de bu satışa dahil etmiş durumda.

Wi-Fi 6 ve 6E çalışmalarında hızlı adımlar atan Synaptics’in yıllık bazda ek 65 milyon dolarlık satış yapabilme kapasitesinin bulunduğu belirtiliyor. Synaptics’i kimin satın alacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>