BT becerileri açığı giderek artıyor

0

BT becerileri açığı

Harvey Nash Group’un raporuna göre, BT becerileri açığı giderek artıyor. Dijital liderlerin üçte ikisi, değişime ayak uyduramıyor.

BT becerileri açığı daha büyük problem olabilir

İşe alım uzmanı Harvey Nash Group’un Dijital Liderlik Raporu’na göre, dijital liderlerin üçte ikisinden fazlası (yüzde 67) teknoloji yeteneğinin kıtlığı nedeniyle artık değişime ayak uyduramıyor.

Harvey Nash Group’un CEO’su Bev White CIO’larla yaptığı konuşmaların, BT becerilerinde eksiklikleri olan şirketlerin dijital dönüşüm hedeflerine ulaşmada çok daha zor olacağını gösterdiğini söylüyor. White, şirketlerin yüzde 60’ının önümüzdeki 12 ay içinde teknoloji yatırımlarını artırmayı planladığı ve dijitalleşme için devam eden baskının, yetenekli teknoloji çalışanlarının büyük ölçüde ödüllendirileceği anlamına geldiğini söylüyor.

Devam eden teknoloji yatırımı talebi CIO’lar için iyi haber olsa da, özellikle kaynak bulma konusunda büyük baskılar yaratıyor. Yeni projelerin yetenekli personele ihtiyacı var, onları çekmek ve elde tutmak giderek daha zor hale geliyor.

Gartner, işe alma ve elde tutmanın 2022’de yönetim kurullarının yüzde 52’si için en önemli stratejik öncelik olduğunu ve 2021’e göre ilgide yüzde 86’lık bir artışı temsil ettiğini söylüyor. Analist, şirketler dijital faaliyetlerini hızlandırdıkça beceri krizinin yönetim kurulları için çok daha kritik bir konu haline geldiğini söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>