Techinside Google News
Techinside Google News

BTK’dan internet erişim paketlerine düzenleme

Akıllı telefon kullanıcıları için olmazsa olmaz hale gelen internet paketlerine düzenleme geliyor.
- Advertisement -

mobile-videoUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, akıllı telefon kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir çalışma yaptıklarını açıkladı.

BTK’ya, kullanıcılar tarafından internet hizmetlerinde istek dışı ücretlendirme yapıldığına dair şikayetler iletildiğini belirten Bakan Elvan, bu istek dışı ücretlendirmelerin önüne geçecek bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını söyledi.

BTK tarafından mobil aboneliklerde tüketici tercihlerine istinaden hattın internet hizmetine kapalı hale getirilmesi ve istenmeyen faturalar ile karşılaşılmaması için yeni bir düzenleme üzerinde çalışıldığına dikkat çeken Elvan, “Mobil telekomünikasyon hizmetlerinde teknolojinin gelişmesi ile yaygınlık arz eden akıllı telefon kullanımı dikkate alınıyor. Yapılacak düzenleme ile aboneden habersiz internet hizmeti ücretlendirmesi sonucu oluşabilecek tüketici mağduriyetinin engellenmesi amaçlanıyor” dedi.

Abonelik sözleşmelerinde hatların internet hizmetlerine kapatılması hususunda tüketicilerin tercihlerini belirtebilmesine yönelik değişiklik üzerine çalışıldığını kaydeden Bakan Lütfi Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Abonelik sözleşmelerinde hatların internet hizmetlerine kapatılması hususunda tüketicilerin tercihlerini belirtebilmesi ve buna yönelik olarak abonelik sözleşmelerinde gerekli değişikliklerin yapılması hedefleniyor. Ayrıca hattın açılmasını müteakip hatların internete nasıl kapatılabileceği hususunda abonelerin SMS yoluyla bilgilendirilmesi de hedefleniyor. İnternet hizmetlerinin online işlemler, müşteri hizmetleri, bayiler aracılığıyla ve SMS ile kapatılıp açılabilmesi hususunda da düzenleme yapılması gündeme alındı. Telekomünikasyon hizmeti işletmecilerinin sistemlerinde gerekli olabilecek çalışmaları 1 Temmuz 2015 tarihine kadar tamamlamaları hedefleniyor. Konu, BTK tarafından kamuoyu görüşüne açılacak.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir