Techinside Google News
Techinside Google News

Bulut harcamalarındaki yatırım getirisi henüz somut değil

KPMG tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, çoğu şirket, bu kazançların bilançolar üzerinde büyük bir etkisi olmasa bile, bulut geçişinin faydalarını fark etti.

Danışmanlık firması KPMG tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, çoğu şirket, bu kazançların bilançolar üzerinde büyük bir etkisi olmasa bile, bulut geçişinin faydalarını fark etti.

KPMG’de CIO danışmanlık uygulama lideri ve müdürü Marcus Murph’e göre yatırım getirisi, hız ve çeviklikteki ani kazanımlara ikincil, uzun vadeli bir hedeftir. Murph: “Silikon Vadisi’ndeki bir garajda bir sonraki girişime karşı yarışıyorsam, hızımı ve çevikliğimi tamamen değiştirmem gerekiyor” dedi.

Çoğu şirket (yaklaşık 10 şirketten 9’u) gelişmiş bir bulut benimseme aşamasına ulaştı ve üçte biri hedefleri aştı ve önemli bir yatırım getirisi gerçekleştirdi. Yine de, yüzde 42’si bulut uygulamalarında programın gerisinde olduklarını söyledi.

Murph, kurum içi eski teknolojileri taşımanın ön maliyetinin, uygulama ve yatırım getirisindeki bazı gecikmelerden sorumlu olduğunu söyledi. Bu süreç, birçok şirketin beklediğinden daha karmaşıktı.

Murph, “Başlangıçta düşündükleri kadar kolay değil çünkü bazı iş yükü uygulamaları beklediklerinden çok daha karmaşık” ifadelerini kullandı. Beklenmeyen bir diğer darboğaz da süregelen teknoloji uzmanı sıkıntısıydı. Ankete katılanların yüzde 4′ü tarafından belirtilen modernleşmenin önündeki en büyük engel, teknoloji yeteneğinin eksikliğidir. Her 10 kişiden üçü, şirket içi beceri boşluklarının yeni teknolojilerin benimsenmesini yavaşlattığını söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir