Bulut sonrası geçişte yaşanan 3 zorluk

0

bulutta yaşanan zorluklar

Buluta geçiş basit bir başarı değildir. Başarılı bir şekilde yenilik yapmak ve optimize etmek için yoğun planlama, kaynaklar ve işbirliğini içerir.

Next Pathway’in kurucu ortağı ve başkanı Clara Angotti: “Bir geçiş süreci sırasında, her bulut sağlayıcı bunu mümkün olduğunca ağrısız ve sorunsuz hale getirmeye çalışacak ve ardından İkinci Gün’de tek başınıza kalacaksınız” diyor.

Amazon’dan Jeff Bezos , ünlü bir şekilde İkinci Gün’den yakınıyor ve bunun yerine kalıcı bir başlangıç ​​​​gibi Birinci Gün zihniyetini tercih ediyor. Gerçek şu ki, işletmeler geçişten sonra ne olacağını düşünmeli ve iş yükleri aktarıldığında ortaya çıkan zorluklara hazırlanmalı. Bu yazımızda buluta geçişte sizleri bekleyen üç zorluğu listeledik.

Maliyet

CloudBees’in pazarlama müdürü Shawn Ahmed, “Fiyat tahminlerini ve kullanım tahminlerini alıyorsunuz ve şimdi buna çok farklı bir şekilde bakmanız gerekiyor. Bence daha büyük sorun, maliyet yapınızın geçiş sonrası nasıl olacağını gerçekten nasıl tahmin edeceğinizi bilmek” diyor.

Yönetim

Maliyet ve yönetişim, uzmanların belirlediği en büyük İkinci Gün sorunları arasında yer alıyor. Liderler iyi yönetişim stratejilerine ve farkındalığa sahip olduklarında, maliyet optimizasyon fırsatlarını görme olasılıkları daha yüksektir.

Analiz

Angotti, birçok şirketin dalgalar halinde buluta geçtiğini ve böylece İkinci Gün’de ‘işlerin gidişatını izleyelim’ demediğini söylüyor. Ama hangi dersleri öğrendik? Süreci nasıl iyileştirebiliriz? Dizin iş yükümüz nasıl görünüyor? Ardından başka bir göç girişimini başlatıyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>