BYD Auto Avrupa pazarına giriyor

0

BYD Auto Avrupa

Çin’in otomotiv alanındaki en büyük markalarından biri olan BYD Auto Avrupa pazarına giriş yapacak. Böylelikle BYD Auto, farklı bölgelerde büyüyecek.

BYD Auto Avrupa satışlarına başlıyor

Günümüzde ABD, Avrupa ve Asya elektrikli otomobil üretimi konusunda kıyasıya rekabet ederken, Avrupa ülkeleri bu araçları kullanıma konusunda bir adım daha önde bulunuyor.

Bu nedenle farklı bölgelerdeki üreticiler, satış için Avrupa’yı hedef alıyor. Son olarak Çin’in en büyük elektrikli otomobil üreticisi olan BYD Auto, Avrupa’da satış yapmayı hedefliyor. BYD Auto, Avrupa’da bu konunun gözdesi olan Norveç’te satışlarına başlayacak. Şirket hafif ticari araçlardan kamyon ve otobüslere kadar geniş bir model ile Avrupa’ya giriş yapacak.

Şirketin bu yıl içinde BYD Tang EV600 model SUV aracıyla satışlara başlaması bekleniyor. 520 km menzile sahip olan ve 160 km/s hıza ulaşabilen bu araç, özellikleri sayesinde Avrupa’da yoğun talep alabilir. Ancak BYD Auto, bu bölgelerde Tesla ile rekabet etmek zorunda kalacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>