Byte indirme sayısı açıkladı

0

Byte indirme sayısı

Vine’ın veliahtı olarak lanse edilen Byte 1 milyon indirme barajını geçti. Bu barajı ilk haftada geçmeyi başaran Byte’ın geleceği şimdiden merak ediliyor.

Byte indirme sayısı 1 milyonu geçti

Bir dönemin en eğlenceli platformlarından biri olan Vine’ın faaliyetlerini sonlandırması, teknoloji dünyası için büyük bir sürpriz olmuştu. Son dönemde ise Vine’la aynı çizgide bir uygulama olarak Byte ortaya çıktı.

Piyasaya çıktıktan sadece 1 hafta sona 1 milyon indirme barajını geçmeyi başaran Byte, bu barajı Vine’dan çok daha hızlı bir şekilde geçmiş oldu. Ancak Byte, bu birhaftada beğeniye beğen, takibe takip gibi birçok spamla mücadele etmek durumunda da kaldı.

İlk olarak 12 yaş üzeri için kriter koyan Byte, bu kriteri 17 yaşa yükselterek yeni bir önlem almaya çalışıyor. Ayrıca Byte, platformda sakıncalı olduğu düşünülen videoları da platformdan kaldırdı. Byte’da uygulama kamerasından çekimin zorunlu olmaması, YouTube gibi platformlardan video yüklenmesine ve Vine’daki gibi özgün içeriklerin olmamasına neden oluyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>