ByteDance TikTok ABD’de satılmasın diye çalışıyor

0

ByteDance TikTok

TikTok ile ABD cephesi arasında gerginlik devam ederken ByteDance tüm gücünü kullanmaya çalışıyor. ByteDance TikTok ABD’de satılmasın diye görüşmeler yapıyor.

ByteDance TikTok için uğraşıyor

ABD’nin Çin merkezli teknoloji şirketlerine adeta savaş açması nedeniyle, TikTok da bir hayli zor durumda kaldı. ABD yönetimi, TikTok’un kullanıcı verilerini Çin hükümeti ile paylaştığını iddia etmişti.

Bu iddiaların ardından ABD, TikTok’un ABD’deki operasyonlarının satılmasına yönelik baskı uygulamaya başladı. Microsoft gibi dev şirketler de TikTok’un ABD operasyonları için hızlı bir şekilde harekete geçti.

Ancak CNBC tarafından paylaşılan bilgiler, TikTok’un çatı şirketi ByteDance’ın bu konuda kolay pes etmeyeceğini gösteriyor. ByteDance, TikTok’un operasyonlarının satışı dışında kalan seçenekleri ABD yönetimiyle görüşüyor. Trump’ın TikTok için son tarih olarak açıkladığı 12 Kasım’a kadar ByteDance, girişimlerine devam edecek gibi görünüyor.

Wall Street Jorunal’a göre ise ByteDance, TikTok’un operasyonlarını satmak yerine yeniden yapılandırma sürecine gitmeye hazırlanıyor. Ancak ByteDance’ın bu isteğinin ABD yönetimi tarafından nasıl karşılanacağını hep birlikte göreceğiz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>