Cabify filo üstünlüğünü Uber’e kaptırabilir

0

Cabify filo

İspanya’da araç filoları konusunda ciddi bir yarış bulunuyor. Cabify filo üstünlüğünü Uber’e kaptırmak üzere.

İspanya’da Cabify filo üstünlüğünü kaybedebilir

İspanya’daki unicorn teknoloji girişimlerinden biri olan araç çağırma uygulaması Cabify, 1.100 sürücüsünü çalıştıran bir şirketle yaşadığı tartışma nedeniyle, ana üssü Madrid’de Uber veya Bolt gibi yabancı rakiplere zemin kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Arabaların ve lisansların sahibi olan ve sürücüleri istihdam eden özel şirket Auro’nun kurucu ortağı olan girişimci Felix Ruiz, Auro’nun 20 Ocak’tan itibaren bunları Uber veya Bolt veya her ikisine birden değiştirmeye karar verdiğini söyledi.

Auro’nun tahminlerine göre, Cabify ve Uber Madrid’de yaklaşık olarak aynı pazar payına sahip olduğu için İspanyol şirket kendi sahasında 2. sıraya düşebilir.

Cabify, tahkim mahkemesinin Haziran ayında vereceği kararla Auro’nun filosunun uygulama üzerinde çalışmaya devam etmesini zorunlu kıldığını söyledi. Ancak Ruiz, Cabify’ın tahkimi kazandığını kabul etmesine rağmen, Cabify ile olan sözleşmenin iptal edildiğini ve şirketinin savunmaya hazır olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>