Çalışan bağlılığındaki azalış devam ediyor

0

Çalışan bağlılığı

Gallup’un 2022 Küresel İşyerinin Durumu Raporu, Avrupalı ​​işçiler arasındaki katılımın Kuzey Amerika’da yüzde 33 ve dünya genelinde yüzde 21’e kıyasla sadece yüzde 14’te olduğunu buldu.

Ayrıca, Gallup’un “dünyanın Mars’ı kolonileştirmeye, dünyanın bozuk iş yerlerini onarmaktan daha yakın olduğunu” söylemesiyle birlikte, küresel olarak profesyoneller arasındaki stresin “tüm zamanların en yüksek seviyesine” ulaştığını belirtti.

Gallup, işyerinde haksız muameleyi, çalışanların işten ayrılmalarının başlıca kaynağı olarak belirledi ve bunu, yönetilemez bir iş yükü, yöneticilerden gelen net olmayan iletişim, yönetici desteği eksikliği ve makul olmayan zaman baskıları izledi.

Gallup, bu ayrılmanın kökeninin, çalışan refahı ve bağlılığına öncelik vererek “çalışanları için daha ödüllendirici ve daha anlamlı hale getirmeye” odaklanması gereken liderlerde yattığını söyledi. Gallup, yalnızca patronlarla görüşerek ekip yönetimi ölçümlerinin uüzde 70’ini öngördü ve şirketlere yönetimlerini, kültürlerini ve liderlik tarzlarını değerlendirmeleri için açık bir teşvik sağladı. Gallup, “Yöneticilerin daha iyi dinleyiciler, koçlar ve işbirlikçiler olması gerekir. Büyük yöneticiler meslektaşlarının öğrenmesine ve büyümesine, meslektaşlarının harika işler yaptıklarını fark etmelerine ve onlara gerçekten değer verildiğini hissettirmelerine yardımcı olur. Böyle ortamlarda çalışanlar başarılı olur” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>