Çalışan verimliliği, sohbet botları ile artıyor

0

Çalışan verimliliği

SwitchBot geliştiricileri, çalışan verimliliği konusunda yapılan testlerde sohbet botlarının olumlu sonuçlar verdiğini tespit etti. Çalışan verimliliği ve üretkenliği, sohbet botları ile artıyor.

Sohbet botları ile çalışan verimliliği

Microsoft, çalışanları daha üretken hale getirmek için birden fazla sohbet botu üzerinde çalışıyor. Şirket, iki yıl önce Calendar.help zamanlama botunu duyurmuştu. Şu anda ise çalışanların verimlilik ve üretkenliğini geliştirmek için tasarlanan “SwitchBot” adlı başka bir sohbet botu üzerinde çalışıyor. SwitchBot, çalışanlara gün başında ve gün sonunda yardımcı olarak o güne verimli bir şekilde başlamalarını ve kapatmalarını sağlıyor.

Hedef: İşçileri iş başında ve dışında zamanlarını daha iyi kullanmaları için işçileri daha verimli hale getirmek. Yapılan testlerde edinilen bulgulara göre çalışanlar çalışma saatlerinden sonra daha az e-posta gönderdiler. Üretkenlik uygulamalarını kullanarak normal çalışma saatlerinden daha büyük bir yüzdesini işte geçirdiler.

SwitchBot geliştiricileri, günlük rutin işleri yazılım temelli uygullamalar ile hallederek çalışanların iş saatlerinde kendilerine daha çok zaman ayırabildiğini belirtiyor. Arta kalan bu saatler, çalışanların daha verimli olmasını ve üretkenliğe zaman ayırabilmesi anlamına geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>