Techinside Google News
Techinside Google News

ChatGPT ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz

Call Annie isimli yeni uygulama ile ChatGPT ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Uygulama ile ChatGPT, avatar olarak karşımıza çıkıyor.
- Advertisement -

Call Annie isimli yeni uygulama ile ChatGPT ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Uygulama ile ChatGPT, avatar olarak karşımıza çıkıyor.

Animato.Ai, yapay zeka ChatGPT ile ‘canlı’ sohbet etmenize izin veren Call Annie adlı bir uygulama App Store’da kullanıma sundu.

Uygulama, ChatGPT’yi kullanıcıların görüntülü sohbet yoluyla iletişim kurabileceği Annie adlı dijital bir kadın avatarına dönüştürüyor. Uygulamanın geliştiricilerine göre, bu tür gerçek zamanlı iletişim, metin yazıp okumaktan daha doğal ve daha hızlı hissettiriyor.

Call Annie uygulaması neler sunuyor?

Annie bir sohbeti sürdürmekte fena değil diyebiliriz. Annie gerekli bilgileri (haberler, hava durumu, haritalar, sesli komutlar, vb.) sizinle paylaşabiliyor ancak bazen kelimeleri yanlış telaffuz ediyor. Genel olarak çabuk öğrenebilen Annie, zamanla becerilerini geliştirebiliyor. Yapay zeka şu anda yalnızca İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca biliyor.

Animato’nun App Store’daki açıklaması, yapay zekanın tüm görüşmeleri gizli tuttuğunu ancak hangi güvenlik önlemlerinin alındığını belirtmediğini gösteriyor. Geliştirici ayrıca verileri üçüncü taraflara satmadığını ve kullanıcıların uygulamadaki web arama geçmişini kendi takdirine bağlı olarak silebileceğini vurguluyor.

Call Annie uygulaması, Apple’ın Neural Engine’inden yararlandığı için yalnızca Apple ürünlerinde kullanılabilir. Yalnızca iPhone 12 veya daha yeni akıllı telefonlara yükleyebilirsiniz. İçinde M serisi işlemci bulunan macOS 13 bilgisayarlarda da kullanabilirsiniz. ChatGPT ile görüntülü görüşme yapabilmek, aslında yapay zekanın iletişim olarak bize nasıl bir destek sağlayacağını da gösteriyor. Sözlü ve görsel olarak yapay zeka iletişimin her alanında görev alacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir