Techinside Google News
Techinside Google News

ChatGPT sohbet gizliliği özelliğini duyurdu

ChatGPT sohbet gizliliği özelliği ile kullanıcıların güvende kalmasını sağlayacak. Bu özellik, İtalya’daki yasağın ardından gelmiş oldu.
- Advertisement -

ChatGPT sohbet gizliliği özelliği ile kullanıcıların güvende kalmasını sağlayacak. Bu özellik, İtalya’daki yasağın ardından gelmiş oldu.

ChatGPT, kullanıcıların bilgilerini korumak için yeni gizlilik özelliği tanıttı. Yeni özellik, kullanıcıların sohbet geçmişlerini kapatmasına veyapay zeka modellerini eğitmek ve geliştirmek için verilerini kullanma yeteneğini devre dışı bırakmasına izin verecek.

Ayarların, sohbet geçmişinizin artık depolanmayacak şekilde değiştirilmesini sağlamak için ChatGPT hesabınıza giriş yapın ve ekranın sol alt köşesinde e-posta adresinizin yanında bulunan üç noktayı tıklayın. Ardından Ayarlar’ı tıkladığınızda, Sohbet Geçmişi ve Eğitim ayarını kapatabileceğiniz başka bir pencere açılacak. Sohbet geçmişini etkinleştir düğmesine basarak bu seçimi geri alabilirsiniz.

ChatGPT sohbet gizliliği konusunda yaptığı bu iyileştirme ile güvenirliliğini artırmış oldu.

Gizlilik endişeleri nedeniyle İtalya’da yasaklanmıştı

ChatGPT’nin sizinle ilgili topladığı konuşmaları ve diğer bilgileri gösteren bir dosyayı indirmek için yeni Verileri dışa aktar seçeneğine tıklayabileceğinizi de belirtmekte fayda var.

ChatGPT basın açıklamasında: “Sohbet geçmişi devre dışı bırakıldığında, yeni görüşmeleri 30 gün boyunca saklayacağız ve kalıcı olarak silmeden önce yalnızca kötüye kullanım olup olmadığını izlemek için gerektiğinde inceleyeceğiz” dedi.

Bu yeni özellik, olası gizlilik ihlalleri nedeniyle İtalya’da uygulanan geçici bir yasağın ardından geldi. ChatGPT’nin arkasındaki şirket olan OpenAI’ye, gizlilik araçlarını iyileştirmesi ve kullanıcıların ChatGPT’nin verilerini işlemesini devre dışı bırakmasına izin vermesi durumunda ülkede hizmete devam edebileceği söylendi. OpenAI’nin baş teknoloji sorumlusu Mira Murati, Reuters’e gizlilik özelliğini uygulama kararının İtalya’nın yasağından kaynaklanmadığını söyledi. Ayrıca ChatGPT’nin Avrupa’nın gizlilik yasasına uygun olduğunu ve AB düzenleyicilerine güvence vermeye çalıştığını belirtti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir