Techinside Google News
Techinside Google News

ChatGPT 4 ücretsiz oluyor!

OpenAI, sohbet robotu ChatGPT’yi hesap oluşturmadan da kullanma imkanı verecek. Yani, artık bedava ChatGPT 4 kullanmak mümkün olacak!

Hayatta hiçbir şey bedava değildir derler. Evet, tahmin ettiğiniz gibi, OpenAI ChatGPT’yi ücretsiz kullanıma açıyor, ancak bunun karşılığında sizden bir şey alacak. En değerli varlığınızı, yani verilerinizi. Bedava ChatGPT kullanıcıların girdiği tüm bilgiler sohbet robotunun eğitiminde kullanılacak. Bir de elbette, biraz kırpılmış bir ChatGPT deneyimi yaşatacak. Resim oluşturma, sohbetleri kaydetme, tekrar kullanma gibi kolaylıklar olmayacak. 

OpenAI, bugünden itibaren https://chat.openai.com/ adresinden sohbet robotuna giren “bazı kullanıcılardan” bir kullanıcı hesabı oluşturmalarını istememeye başlayacak. Elbette eğer bir ChatGPT hesabınız varsa, isterseniz hala giriş yapabilirsiniz. Ancak giriş yapmasanız bile, ChatGPT tarafından seçilmiş şanslı bölgelerden birindeyseniz, giriş yapan kullanıcılarla aynı modeli kullanarak ChatGPT ile doğrudan sohbete başlayacaksınız.

- Advertisement -

Giriş yapmadan kullananlar isterlerse sohbetlerinin eğitim için kullanılmasını devre dışı bırakma seçeneğine sahip. Ama bu sağ alt köşedeki küçük soru işaretinin altına saklanmış durumda, haberiniz olsun. 

Bedava ChatGPT daha kısıtlayıcı

Daha da önemlisi, ChatGPT’nin bu ekstra ücretsiz versiyonu “biraz daha kısıtlayıcı içerik politikalarına” sahip olacak. Bu ne anlama geliyor? Açıklama şöyle, ama çok da anlamlı değil:

Giriş yapmadan yapılan deneyim, zararlı içerik üretmeyi reddetmek gibi modelin zaten içine yerleştirilmiş olan mevcut güvenlik azaltma önlemlerinden faydalanacak. Bu mevcut önlemlere ek olarak, çıkış yapılmış deneyim için uygun olmayabilecek diğer içerik türlerini ele almak üzere özel olarak tasarlanmış ek güvenlik önlemleri de uyguluyoruz.

GPT-3.5’in yeteneklerinin ve tamamladığımız risk değerlendirmelerinin bilgimiz doğrultusunda, çıkış yapılmış bir hizmetin uygunsuz şekillerde kullanılabileceği potansiyel yollarını değerlendirdik.

Bu açıklamada, somut bilgiye benzeyen herhangi bir şey bulunmuyor. Ayrıca, ultra ücretsiz ChatGPT’ye ilk erişim hakkı kazanacak alanlar veya gruplar net değil, ancak bugün başlıyor. Bu yüzden şanslı olanlardan biri olup olmadığınızı öğrenmek için düzenli olarak kontrol etmenizi öneriyoruz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir