Chevrolet sahiplerine sınırsız internet

0

Akıllı şehirler, akıllı otomobiller, bağlantılı dünya konsepti sonunda bunu da yaptırdı. Dünyada ilk defa bir otomobil üreticisi müşterilerine internet erişim servisi sunmaya başladı.

Chevrolet, araç içi uygulamaların kullanımı için gerekli olan 4G LTE servisini, müşterilerine limitsiz olarak sunacağını açıkladı.

3 Mart’tan itibaren, Chevrolet’nin teklifini kabul eden araç sahipleri, araç içinde Wi-Fi spot olarak kullanabilecekleri internet bağlantısını aylık 20 dolarlık ücretle satın alabilecekler. Bu bağlantıda kota sınırı da olmayacak.

İçinde LTE ekipmanı bulunan 3,1 milyon adet araç satan Chevrolet, bu kapasitesi ile ABD’nin önemli GSM operatörlerini kıskandıracak kadar yoğun bir müşteri kitlesine sahip. 

4 milyon GB veri trafiği

Chevrolet’nin otomobilleri, sadece 2016 yılında 4 milyon GB veri trafiği yaratmış durumda. Otomobil üreticisi şimdi bu veri trafiğini kendi kasasına akan bir gelire dönüştürecek.

Teknoloji dünyasının devlerinin yıllar öncesinden başlayan otomobil ilgisini anlamlandıran bu çarpıcı örnek aynı zamanda otomobillerin yeni çağın en önemli bilişim platformu olacağını da ispatlıyor.

Chevrolet, sürücülerine sunacağı limitsiz internet paketini, AT&T üzerinden alacak. Ancak Ford’un da benzer bir servisi hayata geçirmek üzere olduğu konuşuluyor ve onun da halihazırda işbirliği yaptığı Verizon’la yoluna devam edeceği düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>