Chrome şifre güvenliğinizi bildirecek

0

Chrome şifre

Chrome şifre güvenliği için yeni bir eklentiye daha kavuştu. Password Checkup isimli eklentiyle, şifrenizin çalınıp çalınmadığını öğrenebileceksiniz.

Chrome şifre güvenliği için Password Checkup

Google, son dönemde kullanıcılarının güvende olması için farklı önlemler alıyor. Özellikle şifrelerin güvenliği konusuna yönelen Google, tarayıcısı Chrome için önemli bir yeniliği duyurdu. Chrome tarayıcılarda Password Checkup eklentisini yayınlayan şirket, kullanıcılarının şifrelerini güven altına almaya çalışıyor.

Eklenti temel olarak kullanıcının şifrelerinin, internette sızdırılmış bilgiler arasında bulunup bulunmadığını araştırarak çalışıyor. Eğer şifre sızdırılmış bilgiler arasında yer alıyorsa kullanıcı uyarılıyor.

Chrome’un Canary sürümünde kullanılabilen eklentiye chrome://flagssayfasında ayarlar bölümünden ulaşılabiliyor.

Bu özelliğin kullanıcılara sunulmasının arkasındaki neden olarak ise Google’ın cezalardan kaçınma planının olduğu belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>