Chrome ve Chrome OS için yenilik yapılmayacak

0

Chrome ve Chrome OS

Koronavirüs salgını nedeniyle Google da homeoffice çalışma sistemine geçti. Yeniliklerde herhangi bir sorun yaşamamak için Chrome ve Chrome OS için bu dönemde bir değişiklik yapılmayacak.

Chrome ve Chrome OS için çalışma yapılmayacak

Koronavirüs salgının artması ve tüm dünyada uygulanmaya başlanan ‘evde kal’ stratejisi teknoloji şirketlerinin de çalışma düzenini değiştirdi. Homeoffice çalışma sistemine geçen Google, kullanıcıların sorun yaşamaması için bazı yeniliklere ara verdi.

10 Nisan’a kadar evden çalışma kararı alan Google, kullanıcıların sorun yaşamaması nedeniyle birçok yeniliği durdurma kararı aldı. Bu nedenle, homeoffice çalışan diğer şirketlerin de sorun yaşamaması için Chrome ile Chrome OS için herhangi bir yeniliğin yapılmayacağı belirtildi.

Google, öngöremedikleri hatalarla karşılaşma ihtimallerinin olduğunu, uzaktan çalışma sisteminde bu hatalara hızlı müdahale edemeyeceklerini belirtti. Bu nedenle yalnızca güvenlik odaklı güncellemelerin yapılabileceği ancak diğer yeniliklerin bu dönemde tamamen durdurulduğu belirtildi.

Google Chrome’un Twitter hesabından yapılan bilgilendirmede Chrome’un 80. sürümü için güvenlik odaklı güncellemelerle ilgilenileceği belirtildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>