CIA’i hack’leyen ergenler geri döndü!

0

clapper

Crackas With Attitude ismini geçtiğimiz Ekim ayında duymuştuk. Dünyanın en güçlü istihbarat örgütlerinden biri olan CIA’nin şefinin kişisel e-posta adresini kırarak özel yazışmalarını WikiLeaks üzerinden yayınlayan hacker grubunun, yaşları henüz 15-18 arasındaki ergenlerden oluşması da ayrıca bir gündem konusu olmuştu.

CIA’nin tüm imkanlarına rağmen kimlikleri tespit edilemeyen genç hacker’lar bu kez de ABD’nin Ulusal Güvenlik örgütünün başkanı James Clapper’ın kişisel e-posta hesabını kırdılar.

Grubun ele geçirdiği bilgiler arasında, özel e-postalar, eşinin epostaları, ev adresi, telefon ve internet bağlantısı bilgileri de yer alıyor. Hacker grubu daha da ileri giderek, Clapper’ın telefonunu, Özgür Filistin Hareketinin ofisine yönlendirdi. Bu nedenle, bir süre boyunca Clapper’a ulaşmaya çalışanlar, Özgür Filistin Hareketi’nin ofisiyle muhatap olmanın şaşkınlığını yaşadılar.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>