Çin ve ABD internet güvenliği için bir araya geldi

0

Dünyanın en büyük güçleri arasında yer alan Çin ve ABD, internet güvenliği konusunda karşılıklı görüşmelere başladı. Yasa Uygulama ve İnternet Güvenliği Diyalogu’nun ilk turu Washington’da düzenlendi.

çin

Çin ve ABD internet güvenliği için buluştu!

ABD ve Çin arasında ilk turu gerçekleşen Yasa Uygulama ve İnternet Güvenliği görüşmelerinde, terör, uyuşturucuyla mücadele, siber suçlar ve hırsızlık gibi konular hakkında karşılıklı fikirler masaya yatırıldı. Gasp edilen parçaların geri alınması, yasadışı göçmenlerin iadesi gibi konular da ana gündem maddelerinden biri oldu.

Fenomen olmak çok zor mu?

İki ülke arasındaki dört üst seviye görüşme mekanizmasından biri olan İnternet Güvenliği Diyalogundan biri olduğunu belirten Guo Shengkun, iki ülkenin bu görüşmelerden en yüksek verimle faydalanabileceği ve fikir ayrılıklarının kontrol altında olacak bir ortam oluşturmak konusunda önemli olduğunu ifade etti. 

Guo, yeni dönemde Çin-ABD ilişkilerinin parlak noktası haline getirmeleri gerektiğini söyledi. Guo, küresel güvenlik yönetişimini hızlandırmak ve güvenli şekilde insanlığın ortak kader birliğini oluşturmak için çaba gösterileceğini dile getirdi.

Diyaloga katılan ABD tarafıysa yasa uygulama ve internet güvenliği alanında iki ülkenin yürüttüğü işbirliğine büyük önem verdiklerini ifade ederek, Çin ve ABD’nin bu alanlarda benzer tehditlerle karşı karşıya bulunduklarına dikkat çekti.

Kaan ARLI

ShiftDeleteNet Teknoloji Editörü. Teknoloji dünyasının ortasında nefes alan bir editör...

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>