Çin güvenlik incelemeleri için taslak kurallar yayınladı

0

Çin güvenlik incelemeleri

Çin güvenlik incelemeleri için yeni taslak kurallar yayınladı. Bu kurallara yönelik vatandaşlardan geri bildirim talebinde bulunuldu.

Çin güvenlik incelemelerinde taslak kurallar sunuyor

Çin’in siber düzenleyicisi, özellikleri kamuoyunu etkileyebilecek uygulama güvenliği incelemeleri için gereksinimler de dahil olmak üzere mobil uygulamaları yönetmek için bir taslak kural yayınladı.

Önerilen düzenlemeler, Çin Siber Uzay İdaresi (CAC) tarafından Çin’deki yüksek teknoloji şirketlerinin gözetimini güçlendirmek için geçen yıl boyunca yürütülen bir kampanyanın parçası niteliğinde.

Bu taslak düzenleme için vatandaşlar, 20 Ocak’a kadar önerilen kurallar hakkında geri bildirimde bulunmaya davet edildi. Bu teklifte, uygulama sağlayıcıların, görüşlerini etkileyebilecek ve kamuoyunu harekete geçirebilecek “yeni teknolojiler, yeni uygulamalar ve yeni özellikler” yayınlamadan önce bir güvenlik değerlendirmesi yapması gerekiyor.

Düzenleyicilere göre, önerilen kurallar yalnızca “metin, görüntü, ses, video ve diğer bilgi üretimi” için değil, aynı zamanda anlık mesajlaşma, haber dağıtımı, forum toplulukları, canlı akış ve e-ticaret için de geçerli.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>