Çin internet devlerinin onay almasını istiyor

0

Çin internet

Yatırım yapma veya kaynak yaratma çalışmalarında Çin internet devlerinin onay almasını istiyor. Çin hükümeti bu şekilde onay bazlı bir sistem hedefliyor.

Çin internet devlerinin onay alması için harekete geçti

Çin’de düzenleyici kurumun, ülkenin önde gelen İnternet şirketlerinin herhangi bir yatırım yapmadan veya kaynak yaratmadan önce onay almasını gerektirecek yeni yönergeler hazırladığını söyledi.

Çin Siber Uzay İdaresi (CAC) tarafından önerilen gereksinimlerin, 100 milyondan fazla kullanıcısı olan veya 10 milyar yuan’dan (1.58 milyar dolar) fazla geliri olan herhangi bir platform şirketi için geçerli olacağı belirtildi.

Kaynaklar, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC) tarafından geçen yıl yayınlanan olumsuz listede belirtilen sektörlerde yer alan herhangi bir İnternet şirketinin de onay için başvurması gerektiğini söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>