Çin internet sektörünü incelemeye devam edecek

0

Çin internet sektörü

Rekabeti önleyici durumları engellemek amacıyla Çin internet sektörünü incelemeye devam edecek. Bunun için Endüstir Bakanı kapsamlı açıklamalarda bulundu.

Çin internet sektörü incelemelerine devam ediyor

Çin’in Endüstri Bakanı verdiği bir röportajda, Çin’in rakip platformlar tarafından site bağlantılarının engellenmesi de dahil olmak üzere daha küçük oyuncuların gelişmek için yer açmasını sağlayarak İnternet sektörünü incelemeye devam edeceğini söyledi.

Çin, bu yıl; Alibaba Group, Tencent Holdings ve diğer devler tarafından yönetilen devasa ve serbest dönen çevrimiçi ekonomisini dizginlemek için düzenleyiciler arasında kapsamlı bir kampanya yürütüyor. Temmuz ayında Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, piyasa düzenini bozma, kullanıcıların haklarını ihlal etme, veri güvenliğinden ödün verme gibi konuların ele alınmasına yönelik altı aylık bir düzenleyici kampanya başlattı.

Çin’in Sanayi Bakanı Xiao Yaqing, verdiği demeçte, “Şu anda şirketler uyum konusundaki farkındalıklarını artırdı ve bazı önemli sorunlar önceden çözüldü” dedi. Rakiplerin bağlantılarının engellenmesinin çözüldüğünü, kapatılamayan açılır pencerelerin ise çoğunlukla ortadan kaldırıldığını söyledi.

Xiao, bakanlığın sektördeki küçük ve orta ölçekli firmaların gelişimi için daha fazla alan sağlamak için diğer devlet daireleri ve sektörle birlikte çalışacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>