Techinside Google News
Techinside Google News

Çin korsan ürünlerde dünyaya liderlik ediyor

ABD hükümetinin "kötü şöhretli pazarlara" ilişkin son raporu, "Çin'den Hong Kong'a gelen ürünlerle, ABD Gümrük ve Sınır Koruması tarafından 2021'de ele geçirilen taklit ve korsan malların değerinin yüzde 75'ini oluşturuyordu.
- Advertisement -

ABD hükümetinin “kötü şöhretli pazarlara” ilişkin son raporu, “Çin’den Hong Kong’a gelen ürünlerle, ABD Gümrük ve Sınır Koruması tarafından 2021’de ele geçirilen taklit ve korsan malların değerinin yüzde 75’ini oluşturuyordu.

ABD hükümeti, önemli ölçüde ticari marka sahteciliği veya telif hakkı korsanlığı yaptığı veya kolaylaştırdığı bildirilen 39 çevrimiçi pazar ve 33 fiziksel pazar belirledi. Bu, WeChat e-ticaret ekosistemini Çin’deki taklit ürünler için en büyük platformlardan biri olarak tanımlamaya devam etmeyi de içeriyor.

WeChat, bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Çin’in en popüler sohbet uygulamasıdır ve Çinli teknoloji firması Tencent Holdings Limited’e ait. Raporda, WeChat’in sahte ürünlerin genel WeChat platformunun kullanıcılarına dağıtımını ve satışını kolaylaştıran bir e-ticaret ekosistemi sağladığı iddia ediliyor.

Çin merkezli çevrimiçi pazarlar AliExpress, Baidu Wangpan, DHGate, Pinduoduo ve Taobao da kötü şöhretli pazarlar listesinin bir parçası olmaya devam ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir