Çin otomobil veri korumasını artırıyor

0

Çin otomobil veri koruması

Çin otomobil veri korumasını artıran yönergelerini yayınladı. Yeni yönergeler, özellikle yeni nesil otomobillerle ortaya çıkan veri yığınını korumaya alıyor.

Çin otomobil veri korumasını artıracak

Çin, sürücülerin mahremiyetini ve ulusal güvenliği korumak amacıyla Cuma günü otomobil verilerinin korunmasına ilişkin deneme yönergeleri yayınladı.

Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, geçen yıl ülkede satılan araçların yaklaşık yüzde 15’inin bir tür özerk işleve sahip olduğunu söyledi. Bu, 2020’de kameralı veya radarlı 3 milyondan fazla aracın Çin yollarına çıktığı anlamına geliyor. Kılavuzları hazırlayanlardan biri olan Çin Siber Uzay İdaresi’nden üst düzey bir yetkili, yaptığı açıklamada, “Yönergeler güvenlik ve kalkınmaya eşit olarak odaklanıyor” dedi.

Kılavuzlar, Çin’in askeri, hükümet, trafik ve lojistik bilgilerinin yanı sıra elektrikli araçların şarj ağları gibi şeyleri içeriyorsa, hayati verilerin Çin’de saklanması gerektiğini söyledi.

Avrupa Komisyonu web sitesinde, Mayıs 2016’da kabul edilen veri koruma paketinin Avrupa’yı dijital çağa uygun hale getirmeyi amaçladığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>