Çin platformların birbirine açık olmasını istedi

0

Çin platformları

Çin platformların birbirine açık olması konusunda uyarılarda bulunarak, tekelci yönetime karşı önlem almak istiyor. Alibaba ve Tencent özelinde Çin’den açıklama geldi.

Çin platformların birbirine açık hale gelmesini istedi

21st Century Business Herald yaptığı açıklamada, Çin sanayi bakanlığının Alibaba Group Ltd ve Tencent Holdings Ltd dahil olmak üzere teknoloji şirketlerine birbirlerinin web sitesi bağlantılarını platformlarından engellemeyi bırakmalarını söylediğini söyledi.

Gazete, ismi açıklanmayan kaynaklara atıfta bulunarak, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın anlık mesajlaşma hizmetleri için standartlar önerdiğini ve tüm platformların belirli bir süreye kadar blokesinin kaldırılması gerektiğini söyledi. Gazete, bakanlığın, firmaların uymaması halinde başka önlemlere başvurmak zorunda kalabileceğini belirtti.

Hareket, teknolojiden eğlence ve oyun şirketlerine kadar endüstrileri kapsayan düzenleyici bir baskıdan kaynaklanıyor. Son aylarda düzenleyiciler, şirketleri tekel kurmak ve tüketicilerin seçimlerini kısıtlamakla suçlayarak, sert önlemler aldı.

Bu toplantıya katılan şirketlerin Alibaba, Tencent, ByteDance, Baidu Inc, Huawei Technologies Co ve Xiaomi Corp olduğu da belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>