Çin telif hakkı korumasını sıkılaştırıyor

0

Çin telif hakkı

Çin telif hakkı korumasını sıkılaştıracağını bildirdi. 2025 yılında kadar Çin’de bu alanda düzenlemeler yapılacak.

Çin telif hakkı korumasına önem veriyor

Ülkenin telif hakkı düzenleyicisi yaptığı açıklamada, Çin’in 2025 yılına kadar telif hakkı korumasını canlı yayın, e-ticaret ve spor etkinliklerini iyileştireceğini söyledi.

Ulusal Telif Hakkı İdaresi tarafından yayınlanan Telif Hakkı Çalışmaları için 14. Beş Yıllık Plana göre, yeni endüstrilerde ve yeni alanlarda telif hakkı koruması güçlendirilecek ve iyileştirilecek.

Plan; büyük veri, yapay zeka ve blok zinciri gibi yeni teknolojilerin geliştirilmesi ve uygulanmasının güçlendirileceğini ve spor etkinlikleri, varyete şovları, canlı yayın ve e-ticaret platformlarında telif hakkı korumasının iyileştirileceğini söyledi.

Çin, birçok yeni teknolojik gelişimin yaygınlaşmasına öncülük ediyor. Bu yönüyle telif hakkı koruması büyük bir öneme sahip.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>