Çin, insansız yapay zeka polis karakolu kuruyor

0

Çin insansız yapay zeka karakolu

Çin, yapay zeka konusunda bugüne kadar hiçbir ülkenin yapmadığını yapıyor. Yapay zeka destekli insansız polis karakolu, ülkenin en büyük şehirlerinden birine açılıyor.

Çin’in yapay zeka karakolunda neler olacak?

Bugüne kadar gördüğümüz polis karakollarından ziyade bir Motorlu Taşıtlar Departmanı gibi çalışacak merkez, içerisindeki simülatörler sayesinde sürücülerin sınavlarını ve diğer tescil işlemlerini yapacağı bir yer olacak. Bununla beraber sözünü ettiğimiz karakolda Tencent tarafından geliştiriler gelişmiş yüz tarama teknolojisi kullanılacak.

İçerisinde insan çalışanın olmayacağı bir devlet binası fikri çok da alıştığımız bir konu değil. Açıklanan bilgilere göre bu karakol, 7/24 halka açık olacak. Merkeze gelen vatandaşların yüzleri, kimlik yerine geçecek. Bildiğiniz gibi Çin’de yüz tanıma teknolojisi umumi tuvaletlere kadar pek çok yerde yaygınlaşmış durumda. Ülkenin bu alandaki başarısı, şimdi bu merkeze de taşınacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>