Techinside Google News
Techinside Google News

Çin yeni iletişim uydusunu fırlattı!

Çin Perşembe günü, Çin'in güneybatısındaki Sichuan Eyaletindeki Xichang Uydu Fırlatma Merkezi'nden yörüngeye yeni bir iletişim uydusu gönderdi. "ChinaSat 26" uydusu, Long March-3B taşıyıcı roketi ile saat 19:49'da fırlattı.
- Advertisement -

Çin Perşembe günü, Çin’in güneybatısındaki Sichuan Eyaletindeki Xichang Uydu Fırlatma Merkezi’nden yörüngeye yeni bir iletişim uydusu gönderdi. “ChinaSat 26” uydusu, Long March-3B taşıyıcı roketi ile saat 19:49’da fırlattı.

Uydu, ağırlıklı olarak sabit terminaller ile araç üstü, gemi ve hava terminalleri için yüksek hızlı geniş bant erişim hizmetleri sağlayacaktır. Çin’in büyük uzay altyapısının bir örneğidir. Uydu internet ve haberleşme iletim talebini karşılamak üzere geliştirilmiş, yeni nesil, yüksek verimli bir uydudur. Aynı zamanda saniyede 100 Gbps fazla iletişim kapasitesine sahip Çin’in ilk yüksek verimli uydusudur. Yüksek hızlı özel ağ iletişimi ve uydu internet hizmetleri sağlamak için yörüngedeki yüksek verimli uydular ChinaSat 16 ve ChinaSat 19 ile birlikte çalışacak.

Uzak bölgelerde daha geniş kapsama alanıyla güvenli ve güvenilir bilgi aktarımı için yeni bir araç sağlayacaklar ve kentsel ve kırsal alanlar arasındaki dijital uçurumu daraltacaklar. Ayrıca, uydu internet hizmetleri için yeni iş modelleri üreterek, hava yolculuğu sektöründe ve uzun yolculuklarda geniş bant iletişimine yönelik büyük talebi etkin bir şekilde karşılayacaktır. Fırlatma, Uzun Yürüyüş taşıyıcı roket serisinin 463. görevini işaret ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir