Çin’de madencilik yasaklanacak mı?

0

madencilik yasaklanacak

Çin’de kripto paralara yönelik madenciliğin yasaklanacağı iddiaları tekrar gündeme geldi. Peki madencilik yasaklanacak iddiaları gerçek olacak mı?

Madencilik yasaklanacak iddiaları artıyor

Çin, kripto paralara ve kripto para madenciliğine karşı çıkan ülkelerin başında geliyor. Kripto paralara karşı oldukça temkinli yaklaşan Çin Hükümeti, 2017 yılınca birçok ICO’yu yasaklamıştı.

Hava kirliliği ve iklim değişikliği gibi nedenlerden dolayı yenilenebilir enerji politikası benimseyen Çin, şimdilerde ise kripto para madenciliğini yasaklamayı görüşüyor. Ortaya çıkan haberlere göre, Çin’de madenciliği tamamen yasaklamaya yönelik bir karar alınabilir.

Fosil yakıtlı birçok enerji santralini kapatma planı yapan Çin, artık tamamen yenilenebilir enerjiye yönelmeye çalışıyor. Kripto para madenciliği, Çin’in bu planlarındaki en önemli engellerden biri.

Çin Hükümeti’ne göre ülkedeki madencilik faaliyetleri, enerji israfına neden oluyor. Yüksek miktarda güç gerektiren madencilik ekipmanları, Çin’de enerji talebinin artmasına neden oluyor. Bu da ülkedeki yenilenebilir enerjiye geçiş planlarını yavaşlatıyor.

Şu an için resmi bir gelişme olmasa da önümüzdeki süreçte Çin’in madenciliği tamamen yasaklaması sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>