Çin’in en uzun menzilli elektrikli otomobili: Xpeng P7

0

en uzun menzilli elektrikli otomobil

Xpeng P7 yeni elektrikli otomobil, Çin’in en uzun menzilli elektrikli otomobili olma özelliğine sahip oldu. Bu otomobil, spor tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Elektrikli otomobil Xpeng P7 özellikleri

Tesla ile önemli bir yükseliş yaşayan elektrikli otomobil piyasasında, Çinli üreticiler de yeni tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Çin’de geliştirilen Xpeng P7 isimli yeni elektrikli otomobil, tasarımı ve teknik özellikleriyle dikkat çekiyor.

Akıllı spor sedan olarak lanse edilen Xpeng P7, tam dolu batarya ile 706 km yol gidebiliyor. Bu alandaki en iyi araçlardan biri olan Tesla Model 3’ün menzili ise 668 km ile sınırlı durumda. Bu da Xpeng P7’in Tesla Model 3’e kıyasla yaklaşık yüzde 5 oranında daha iyi bir menzile sahip olduğunu gösteriyor. Ancak Xpeng P7 bunu Tesla Model 3’e kıyasla yüzde 7 daha büyük olan bataryası sağlamış.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre Xpeng P7 196 kW’lık bir elektrik motoruna sahip. Bu elektrik motoru 390 Nm azami tork üretiyor.

Şık ve spor tasarımıyla da dikkat çeken Xpeng P7’de hava sürtünme katsayısı 0.236’ya kadar çekilmiş durumda. Satış fiyatı 38 bin dolar olarak açıklanan Xpeng P7’nin teslimatlarına ise bu yılın ikinci çeyreğinde başlanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>