Çinli teknoloji şirketleri küçük girişimlere destek verecek

0

Çinli teknoloji şirketleri

Wuzhen’deki Dünya İnternet Konferansı’nda teknoloji devleri bugünü ve yarını konuştu. Artık Çinli teknoloji şirketleri küçük girişimlere daha çok destek verecek.

Çinli teknoloji şirketleri küçük girişimlerin yanında olacak

Doğu Çin, Wuzhen’deki Dünya İnternet Konferansı, Çin Siber Uzay İdaresi tarafından düzenleniyor. Geçmişte konferans Tim Cook ve Sundar Pichai gibi teknoloji liderlerinin katılımıyla da gerçekleşiyordu. Ancak pandemi nedeniyle yabancı katılımı geçmiş dönemlere kıyasla kısıtlı kaldı.

Çin’in düzenleyici eylemi, kripto para birimleri ve internetten eğlence, eğitim ve mülke kadar çeşitli sektörleri etkiledi En büyük şirketlerinden bazılarının piyasa değerinden yüz milyarları silindi ve yatırımcıları sırada kimin olduğu konusunda uyardı.

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He, dijital ekonominin zaman zaman rekabeti azaltabileceğini söylese de, konferanstaki politika yapıcılar ve yetkililer eyleme doğrudan değinmedi. Genel refah, bu yıl Başkan Xi Jinping’in kamuoyuna yaptığı açıklamalarda kullanmasından sonra bir slogan olarak yeniden ortaya çıktı.

Xiaomi Corp CEO’su Lei Jun, büyük teknoloji şirketlerini daha küçük ve orta ölçekli firmalara yardım etmeye çağırdı ve “herhangi bir grubun geride kalmasına izin vermemeleri gerektiğini” söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>