Çinli turistlerin %67’si mobil cüzdan kullanıyor

0

Çin en büyük süper güç olma yolunda hızla ilerlerken, başka ülkelere gönderdiği turist sayısıyla da herkesin iştahını kabartıyor. Sadece 2016 yılında dünyaya 126 milyon turist gönderen Çin’de, mobil cüzdanlar da çok önemli bir ödeme aracı olarak kullanılıyor. Kapronasia ve CANCAN tarafından yapılan araştırmaya göre Çinli turistler yurt dışında da bu alışkanlıklarından vazgeçmek istemiyorlar.

Araştırmaya göre Çinli turistlerin %67’si yurtdışındayken de mobil cüzdanlarını kullanarak alışveriş yapıyor. Bu oranın yükseliğinde, Çinli Alibaba’nın mobil ödeme servisi Alipay’i yurt dışında da yaygınlaştırmasının rolü yüksek.

Aynı araştırmaya göre, Çinli turisler kişi başına 393 dolar ile 738 dolar arasında alışveriş harcaması yapıyor. Bu alışverişi kendi mağazalarına çekmek isteyen işletmelerin ise Alipay gibi Çin’de yoğun kullanılan mobil cüzdan uygulamalarını kendi ödeme sistemlerine entegre etmesi gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>