CIO’ların rolleri değişiyor

1

International Data Corporation (IDC) Türkiye işbirliğiyle 13-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 16. Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Kamu Bilişim Merkezleri Yöneticileri Birliği (KAMU-BİB) Toplantısı’nın Diamond Sponsoru NetApp Türkiye, geleceğin veri depolama ve veri yönetimi teknolojileri doğrultusunda CIO’ların genişleyen iş tanımlarına dair öngörülerini ve kamu kurumlarına yönelik yol haritasını paylaştı.

NetApp Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı’nın KAMUBİB verimlilik toplantısının ilk gününde yaptığı “Yeni Çağda Verinin Yolculuğu ve Değişen CIO Öncelikleri” başlıklı sunumu,  veri depolama ve yönetimi alanında geleceğin teknolojilerine ışık tuttu.

Bilişim yöneticileri ve tedarikçilerinin buluştuğu toplantı sonrasında düzenlenen basın toplantısında da söz alan Yumrukçallı, kamu kurumlarının da özel şirketler gibi, iş birimleri ile birlikte kesintisiz olarak büyüyebilen, esnek, ölçülebilir ve ölçeklenebilir bir teknoloji altyapısına doğru evrildiğini dile getirdi.

Şirketlerin “joker” elemanı CIO’lar olacak

“Günümüzde bir değil, birden fazla inovasyonun yol açtığı, yeni yaklaşımların ve teknolojilerin tetiklediği, desteklediği büyük bir ‘Veri Yönetimi Devrimi’ yaşıyoruz” diyerek söze başlayan Yumrukçallı, konuşmasında Bilgi Sistemleri Yöneticileri olarak tanıdığımız CIO’ların zaman içinde değişen rollerini yeniden tanımladı.

Yorumlar

  1. Avatar

    Bu konuda artık gözler üniversitelere çevrildi. Üniversite-İş kliğindeyse halen İnovasyon masalının sürdüğü görülüyor. Kuzuloğlu’nun sorusu halen ivedi: Big Data tamam ama personel ekipler nerede?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>