Cisco güvenlik stratejilerini geliştiyor

0

cisco-techinside

Ağ çözümleri konusunda güvenlik çok önemli detaylar arasında yer alıyor. Cisco, ağ çözümleri konusundaki güvenlik kalitesini daha üst seviyelere çıkartmak adına Observable Network şirketini bünyesine dahil etti.

Cisco, Observable Network şirketini satın aldı

Son yıllarda, ağ çözümleri konusundaki güvenlik açıkları, dünyanın her noktasında her şirketin başını ağrıtan sorunların başında yer almaya başladı. Kendi bünyesindeki güvenlik çözümlerini üst seviyelere taşıma isteyen şirket, Observable Network isimli şirketi satın aldı.

Bu haber de ilginizi çekebilir!

Google’dan sürpriz yedekleme uyguluması

Özellikle güvenlik açıklarının büyük sorunlara sebep olduğu bu süreçte yapılan bu hamle oldukça kritik bir önem taşıyor. St. Louis merkezli şirket, dinamik olarak network çözümlerindeki hareketlilikleri takip eden sistemi ile daha efektif ve pratik çözümler sunan şirket,  ağlarda ve sunuculardaki anormal durumları gözlemleyip engelleyebiliyor. 

cisco-techinside

Sistem, kullanıcıların, cihazların ve ağ trafiklerinde yer alan verileri analiz ediyor ve sonrasında duruma özel farkındalıklar geliştirebiliyor. Amazon Web Services ve Microsoft Azure desteği de sistemin önemli avantajlarından biri.  Bu satın alma operasyonun maliyeti ise henüz açıklanmadı.  

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>