Cisco istifalarla sarsıldı: MPLS takımı artık yok

0

ABD’li teknoloji devi Cisco, şirket içinde MPLS takımı olarak bilinen, dört büyük mühendisinin istifa haberiyle çalkalandı. Cisco’nun kalbi, ruhu ve beyni olarak kabul edilen MPLS takımı adını, dört mühendisin isimlerinin baş harfinden alıyor.

Mario Mazzola, Prem Jain, Luca Cafiero ve Soni Jiandani şirketin araştırma geliştirme bölümlerine liderlik ediyorlardı. Eski CEO John Chambers’ın sağ kolları olarak bilinen dört mühendis aynı zamanda şirketin en önemli ürün ve hizmetlerinin geliştiricisi olarak da şirket için çok önemliydi. Yine bu dört mühendisin yıllar içinde kurdukları start-up’lar, ürünlerini geliştirip piyasaya sunma aşamasına geldiklerinde, şirketleri Cisco satın alarak bünyesine katıyordu. Eski CEO John Chambers bu satın almalar için milyarlarca dolar ödediği de biliniyordu.

Ancak CEO’nun değişmesinden sonra dört mühendisin ve yeni CEO Chuck Robbins arasındaki tansiyon düşmedi. Robbins MPLS takımını görevlerinden alıp danışman statüsüne indirince, MPLS takımındaki mühendisler de istifa ettiklerini açıkladılar.

Robbins’in şirket içinde yayınladığı memoda, “dört mühendisin de Cisco için çok önemli hizmetler verdikleri ve daima saygıyla anılacakları, eğittikleri yeni mühendislik liderlerinin onların yolundan gideceklerini,” vurgulaması da dikkat çekti. MPLS takımı, 17 Haziran’da şirketteki görevlerini bırakmış olacaklar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>