Citrix’ten dev satın alma: Wrike’ı bünyesine katıyor

0

Bulut teknolojilerinde önde gelen firmalardan Citrix Systems, Inc. çalışma yönetimi yazılımları alanında lider olarak kabul edilen Wrike firmasını nakit 2,25 milyar dolara satın almak için anlaştığını duyurdu.

Birleşme, Citrix’in dijital çalışma platformu ile Wrike’ın iş birliğini ve çalışanlara nerede bulundukları fark etmeksizin verimli ve güvenli bir biçimde çalışmalarını sağlayacak ek araçlar sunan inovatif çalışma yönetimi çözümünü bir araya getirecek. Wrike’ın bulut üzerinden sağlanan yeteneklerinin eklenmesi, Citrix’in iş modelinin buluta geçişini ve kuruluş içindeki çeşitli işlev gruplarının gereksinimlerini karşılayan, tamamen hizmet olarak sunulan yazılımlara dayalı bir çalışma platformu haline gelme stratejisini hızlandıracak.

Teknoloji devleri oyun stüdyosu satın alıyor

Citrix ile Wrike, birlikte 140’tan fazla ülkedeki 400 binden fazla müşteriye hizmet verecek. Wrike ayrıca, satın almanın tamamlanmasının ardından Citrix’in güçlü iş ortağı ekosistemine erişebilecek ve müşteriler için ek değer yaratılmasına yönelik yeni fırsatlar yaratacak.

Merkezi California’nın San Jose şehrinde bulunan ve 1.000’den fazla çalışana sahip olan Wrike, bir Vista Equity Partners portföyü şirketi. Dünya çapındaki yaklaşık 18.000 müşteriye, ekiplerin ve dağınık durumdaki çalışanların işlerini uygun ölçekte planlamasına, yönetmesine ve verimli bir biçimde tamamlamasına olanak sağlayan çözümler sunuyor. 2021 yılında, Wrike sürekli abonelik gelirinin bağımsız olarak yaklaşık yüzde 30 oranında artarak 180 ile 190 milyon ABD Doları arasında bir seviyeye yükseltmesi ve Citrix bünyesinde büyümesini hızlandırma fırsatı elde etmesi bekleniyor.

‘Parazit’ler ortadan kalkacak

Citrix Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su David Henshall, satın almayla ilgili şunları söyledi:

“Günümüzde insanlar, evde, ofiste, yolda, kısacası her yerde çalışıyor. Gelecekte, esnek ve hibrit çalışma modellerini destekleyebilecek ve çalışanların nerede bulundukları fark etmeksizin odaklanabilmeleri ve en iyi performanslarını ortaya koyabilmeleri için çalışmanın karmaşıklığını ve paraziti ortadan kaldıran tutarlı, güvenli ve verimli bir deneyim sunabilen şirketlerin başarılı olacağına inanıyoruz. Citrix ile Wrike, birlikte ekiplerin herhangi bir kanal, aygıt veya lokasyon çapında mümkün olan en verimli ve etkili biçimde iş birliği yapmak ve verilen görevi yerine getirmek için ihtiyaç duydukları kaynaklara ve araçlara güvenli bir biçimde erişmesine olanak sağlayan, bulut üzerinden sağlanan bir dijital çalışma alanı deneyimine güç katmak için gerekli olan çözümleri sunacak.”

Wrike’ın Kurucusu ve CEO’su Andrew Filev ise Citrix ile Wrike’ın ortak bir vizyonu ve misyonu paylaştığını belirterek “Birlikte, çalışma deneyimini gerçek anlamda dönüştürerek ve insanlara hedefleri aşmak ve şirketlerin ilerleme kaydetmeye devam etmesini sağlamak için kullanabilecekleri bir dizi inovatif çözüm sunarak geleceğin çalışma alanını ortaya çıkaracağız” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>