Clubhouse gizlilik önlemlerini artırıyor

0

Clubhouse gizlilik

Clubhouse gizlilik önlemlerini artırarak, uygulamanın kötüye kullanımını engelleyecek. Özellikle Çin’e karşı önlemler alınıyor.

Clubhouse gizlilik önlemlerini Çin üzerinde yoğunlaştırıyor

Son günlerin en hızlı büyüyen sosyal medya platformları arasında yer alan Clubhouse, bu trendi sürdürmek için çeşitli önlemler alıyor. Clubhouse, güvenlik ve gizlilik konusunda iyileştirmeler yaparak uygulamanın kötüye kullanımını da engellemek istiyor.

Stanford Internet Observatory’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporda, Çin’in uygulama verilerini kendi sunucularına aktardığı iddia edildi. Bu da Çin’in kullanıcıların konuşmalarında gizlilik ihlali yaptığı yönünde yorumlandı.

Clubhouse’a altyapı sağlayan Agora, verileri Çin’deki sunuculara aktarıyor. Çin hükümeti herhangi bir talepte bulunduğunda ise Agora’nin kararına bakılmaksızın bu veriler erişilebilir hale gelecek. Böyle bir taleple, kullanıcıların gizliliği de ortadan kalkabilir.

Clubhouse tarafından yapılan açıklamada, bu konuda hızlı bir adım atarak veri şifrelemesine gidileceği açıklandı. Ayrıca kullanıcıların verilerinin Çin’deki sunuculara aktarılmaması için önlemlerin alınacağı da belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>