ÇMD’den genç liderlere tam destek

Anadolu’nun birçok kentindeki en büyük istihdam alanları haline gelen çağrı merkezleri, sektöre özel akademik eğitimlerin ve kariyer fırsatlarının artması ile birlikte genç kuşaklar için kariyer fırsatları sunan uzun dönemli çalışma alanlarından biri haline geliyor. Çağrı Merkezi sektörünün gelişimi, bu alandaki nitelikli istihdamın artırılması ve gelecek kuşak yöneticilerin oluşturulmasına yönelik faaliyetlerini sürdüren Çağrı Merkezleri Derneği, üye kuruluşlarında görev yapan başarılı ve genç yöneticileri “Takım Liderleri Buluşması” etkinliğinde bir araya getirdi. Etkinlikte sektörde başarılı bir kariyer edinebilmek için neler yapılması gerektiği konusunda sohbet edilirken çalışan memnuniyetini arttırmak üzerine de karşılıklı görüş alışverşinde bulunuldu ve sektördeki nitelikli istihdamın sürekliliğinin sağlanmasıını sektörün sağlıklı gelişimi açısından önemi de değerlendirildi.

Çağrı Merkezi sektöründe diğer sektörlere oranla kariyer basamaklarının daha hızlı tırmanabileceğinin önemle vurgulandığı organizasyonda müşteri ilişkilerinden kazanılan deneyimin farklı sektörlerde ve farklı pozisyonlarda nasıl değerlendirilebileceği tartışıldı.

Toplantıya ev sahipliği yapan Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, sektörün hızla büyüdüğüne vurgu yaparak sektörün Türkiye’nin en önemli istihdam alanlarından biri haline geldiğini ve bu artışın giderek hızlanacağını belirtti. Türkiye’nin 2023 vizyonuna çağrı merkezleri olarak da hazırlandıklarını belirten Tarakçı şöyle dedi, “Çağrı Merkezi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla büyüyen bir sektör. Günümüzde 70 bin çalışana sahip olan sektörümüzü daha da büyüterek, 2023’de 360 bin çalışana sahip, yalnızca Türkiye’ye değil, bölge ülkelere de hizmet veren bir sektör olmasını hedefliyoruz. Bu hedefimize doğru ilerlerken çağrı merkezlerinde kariyer hedefleyen, geleceğin yöneticileri olacak, sektörümüzün büyümesine ve gelişimine katkı sağlayacak yenilikçi liderlere olan ihtiyaç hızla artıyor.”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz