Çocuklar 3D baskıya merhaba dedi

0

Atolye_Maslak_Cocuk_Atolyesi_3D_Printing42 Maslak sponsorluğunda çağdaş sanatı sanatseverler ile buluşturan Atölye Maslak sergisi, ilham aldıkları ‘maker kültürünü’ teknolojiyle harmanlıyor. Sergide yer alan eserlerden bazıları seçilerek 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile küçük ölçekli objeler olarak çoğaltılıyor. Üstelik Atölye Maslak bu kültürü sadece yetişkinlerle değil çocuklarla da paylaşıyor. 20 Haziran Cumartesi günü ‘Atölye Maslak’ta 7-14 yaş arası çocuklar ve aileleriyle gerçekleştirilen “Maker Workshop” isimli etkinlikte sanat, zanaat, tasarım ve 3D printing teknolojisine dair paylaşımlarda bulunuldu. 42 Maslak Art!SPACE’de ‘Atölye Maslak’ sergisinin küratörlerinden Ali Bakova’nın ‘zanaat/usta nedir?’, ‘sanat/sanatçı nedir?’, ‘tasarım/tasarımcı nedir?’ konuları çerçevesinde, karşılıklı soru cevap  sohbeti ile başlayan etkinlik; küratör Gökhan Karakuş’un çocuklarla ve aileleriyle birlikte gerçekleştirdiği Atölye Maslak sergi gezisi ile devam etti.

Etkinlikte son olarak, Kemiq markasının sahibi ve kurucusu Cahit Ogün Onat bilgisayar ekranında uygulamalı olarak tasarım yapma ve 3D printing teknolojisini anlattı.

 Atölye Maslak’ta Oto Sanayi’den ilham alan 35 sanatçı bir araya geldi
42 Maslak’ın ana sponsor olduğu Atölye Maslak sergisi Maslak Oto Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren otomobil ve mekanik ustalarının yanı sıra atölyelerde çalışan 35 sanatçının özgün eserlerini bir araya getiriyor. Ali Bakova ve Gökhan Karakuş’un küratörlüğünü, 42 Maslak’ın ana sponsorluğunu üstlendiği ‘Atölye Maslak’, Maslak Oto Sanayi’de oluşan zengin yaratıcı kültürü sanatseverlerle bir araya getiriyor. Mekanik ve otomobil ustalarının bir uzantısı olan yaratıcı kültür, teknoloji, zanaat ve tasarım kombinasyonuyla kendi kimliğini yaratıyor. “Atölye Maslak” sergisi 11 Haziran – 14 Ağustos tarihleri arasında 42 Maslak Art!SPACE’de görülebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>