Coinbase halka arz fiyatı 250 dolar olacak

0

Coinbase halka arz

ABD’li kripto par borsası Coinbase halka arz konusunda karar verdi ve çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, 65 milyar dolar değerlendirmeyle, hisse başına 250 dolar fiyatla halka arz yapacak.

Değeri 30 kat artan borsa

Şirketin ABD sermaye piyasaları kurulu SEC’e verdiği raporlara dayanan bilgiye göre şirketin ortaklarında 261.3 milyon adet hisse senedi bulunuyor.

2017 yılında yapılan bir değerlendirmede Coinbase’in piyasa değeri 1.7 milyar dolar olarak ölçülmüştü. Halka arzdan sonra ise hisse fiyatlarının borsadaki yüksek ilgi ve yoğun taleple yükselme ihtimali bulunuyor.

10 yıl önce Facebook gibi sosyal medya şirketlerinin borsada yakaladığı ilginin şimdi de kripto para borsalarına yönelmesi sürpriz olmayacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>