Çoklu bulutta açık ekosistemler avantaj sağlıyor

0

bulutta açık ekosistemler

Dell Kurumsal Strateji Başkan Yardımcısı Mindy Cancila: “Çözümler ve hizmetler arasında birlikte çalışabilirlik ve daha derin entegrasyon, açık bir ekosistemin temel avantajlarıdır” diyor.

Artık daha fazla bulut devreye giriyor. Telekomünikasyon ve bağımsız bulutlar ile sağlık, finans, devlet, perakende ve hatta medyaya özel destek, uygulama ve gereksinimler sağlayan dikey endüstri bulutları var.

Bu, bulut yatırımlarının değerini en üst düzeye çıkarmak ve kritik iş hedeflerine ulaşmak isteyen kuruluşlar için harika bir haber olsa da, çoklu bulut ortamını karmaşıklaştırıyor. Şirketler veri ve uygulamaları aralarında özgürce taşıyamıyorsa, çok özel bulutların yaygınlaşması daha fazla silo oluşturabilir.  Güçlü bir çoklu bulut stratejisi, kuruluşların esneklik ve ölçek gibi genel bulutların verimliliklerinden faydalanmasını ve bunları performans, kontrol ve güvenlik avantajlarıyla şirket içine getirmesini sağlar.

Bir strateji oluştururken, bazıları açık cevabın monolitik bir bulut yaklaşımı olduğunu söyleyebilir. Ancak bu, inovasyonu engeller. Kapalı platformlar, bulut ve geliştirici ekosistemindeki meşhur duvarlarla çevrili bahçedir, ekosistem genelinde entegrasyonu azaltır ve satıcı kilitlenmesine yol açar.

Başlangıçta basit gibi görünse de kuruluşlar uzun vadede kendilerini gelecekteki endüstri yeniliklerine kolayca erişme ve benimseme yeteneklerini etkileyen tescilli bir dizi hizmetle sınırlayarak kaçırır. Çoğu zaman, birden fazla buluta ve hizmete yatırım yapan kuruluşlar, farklı parçaları kendi başlarına anlamaya bırakılır. Geçici çözümler, zaman ve kaynakları yenilik ve üretkenlikten uzaklaştırır.

IDC’ye göre kuruluşların üçte ikisi (YÜZDE 66) daha az, daha stratejik dijital altyapı ve bulut satıcılarıyla uğraşmak isterken, YÜZDE 68’i satıcı kilitlenmesinden kaçınmanın önemli olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>