CSA bulut güvenliği önerileri

0

CSA bulut güvenliği

CSA bulut güvenliği konusunda dünyada önde gelen kuruluşlardan biri. Güvenlik çalışmaları ile beğeni toplayan CSA bulut güvenliği için yeni girişimcilere birtakım önerilerde bulundu.

CSA bulut güvenliği

Cloud Security Alliance (CSA) tarafından yayınlanan yeni bir teknik rapor, yazılımın ürün geliştirme döngüsünün başlangıcında sağlam güvenlik temelleri oluşturması ve bu süreçte müşteri güvenini kazanması amacını taşıyor.

CSA tarafından son yayınlanan makalelere göre yeni kurulan işletmelerin anahtarı, güvenlik durumlarını fonlama ve ürün geliştirmedeki ilerlemelerine göre planlamaktır. Başlangıç aşamasındaki girişimlerin, potansiyel güvenlik ihtiyacı için temel blokları atmaya odaklanması gerekir. İlk ödeme yapan müşteriler geldiğinde strateji hızlanmalı ve şirket sağlam bir temel atmalı. Daha olgun bir güvenlik durumu ortaya çıkmalıdır.

CSA, başlangıçta, kuruluşların güvenlikleri konusunda şeffaf olmasını öneriyor. Raporda, “Müşterinize, hizmetinizi çevreye entegre etmenin en iyi yolları hakkında yararlı güvenlik önermeleri sunmak sizi güvenilir bir danışman olarak gösterebilir” ifadesi kullanılıyor. Ayrıca proaktif yaklaşımın, şirketinizin güvenlik risklerini değerlendirirken müşterinin güvenlik takdirini kazanmayı sağlayacağını vurguluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>