Dailymotion yepyeni platformunu kullanıcılarına tanıttı

0

Dailymotion, global tanıtım programı kapsamında yeni platformunun lansmanını ABD’den sonra Türkiye’de de gerçekleştirdi. Güçlü bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen bu güncelleme, Dailymotion’un mobil uygulaması ve masaüstü deneyimini de kapsayacak şekilde, içerik üreticilerinden gelen video içeriği ve player teknolojisi üzerine inşa edildi.

Yeni platform, güvenilir yayıncılardan kendi kişisel zevk ve ilgi alanlarına yönelik içerik arayan kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaya odaklanıyor. Lansman ortakları arasında; Genius, Condé Nast Entertainment, Hearst Magazines Digital Media, Bloomberg Media, BBC News, VICE, Billboard / The Hollywood Reporter, FOX Deportes gibi yayıncılar yer alıyor.

Dailymotion için kullancı ve içerik üreticileri odaklı yepyeni geliştirmeler yapıldı

Dailymotion CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Maxime Saada, “Video, duygulara en çok hitap eden medya formatı ve tüketiciyle bağlantı kurmanın en güçlü yolu; ancak ekosistem, videonun gücünden maalesef tam anlamıyla yararlanmıyor,” diye konuştu.

“Biz, insanların sevdikleri içeriği daha kolay keşfedebildikleri, reklamverenlerin, markaları için güvenli bir ortamda tüketiciyle bağlantı kurabildikleri ve yayıncıların, ürettikleri içeriğin erişimini arttırarak daha ilgili bir kitleyle etkileşime geçebildikleri yepyeni bir paradigmanın öncülüğünü yapıyoruz.”

Amerikalı Bloomberg Medya Dağıtım, İçerik Satış Yöneticisi Christine Morgan da bu açıklamaya şunları ekliyor: “Global iş dünyası haberlerinin lider sağlayıcısı olarak, premium içeriklerimizi sunarken Dailymotion’un veri-güdümlü platformlarını kullanmaktan ve Daliymotion ile işbirliği yapmaktan çok mutluyuz. Bu ortaklığı hem erişimimizi arttırmak hem de yüksek kalitedeki ekonomi, finans ve teknoloji haberlerini yeni ve daha ilgili bir kitleye ulaştırmak için önemli bir adım olarak görüyoruz.”

İşte yeni Dailymotion platformuyla gelen özelliklerden bazıları:

 • Yukarıdan aşağı sıralanmış “Haberler”, “Spor”, “Müzik” ve “Eğlence”den oluşan dört ana başlıkta odaklanan bir yapı.
 • İçerik keşfini ve kişiselleştirilmiş önerileri farklı başlıklar altında vermek üzere yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü:
  Senin İçin: Kullanıcıların, kendi zevklerine ve ilgi alanlarına göre önerilen videolara erişebilecekleri kişiselleştirilmiş günlük liste.
  Keşfet: Kullanıcıların popüler kanalları, konuları ve trendleri keşfedecekleri bölüm.
  Popüler Konular: Son dakika haberleri, kültürel etkinlikler ve eğlence dünyasından en yeni gelişmeleri içeren gerçek zamanlı “trending topic” listesi.
  Kitaplık: Abonelikler, çalma listeleri ve videolar gibi favori içeriklerin saklanabileceği ve istendiğinde izlenebileceği bir alan. Burada kullanıcılar içeriği sonradan, hatta çevrimdışıyken bile izleyebilirler.
 • İçerik önerilerini ve video akışını olabilecek en konforlu hale getirmek için tasarlanmış yepyeni bir HTML5 video oynatıcı ve arama algoritması.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>